Konkurs plastyczny "Co to jest skansen?"

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie plastycznym od 1 kwietnia do 15 maja 2024r.

„ Co to jest skansen?”

KONKURS JEST REALIZOWANY W RAMACH PROJEKTU „KULTURA Z NATURY” W PROGRAMIE EDUKACJI KULTURALNEJ „ PEGAZ”

1. Organizator.

Organizatorem konkursu jest III Ogród Jordanowski w Warszawie ul. Wawelska 3.

1. Tematyka Konkursu.

Czy wiesz jak żyli na co dzień twoi pradziadkowie? Jak wyglądały wsie i miasta 120 lat temu? Kto wytwarzał przedmioty codziennego użytku? Skąd pochodziły inspiracje? Gdzie możemy zobaczyć prawdziwe przedmioty, wytworzone ręcznie pod koniec XIX wieku? Czy możemy zobaczyć w jakich domach żyli nasi pra-pradziadkowie, poczuć ich atmosferę?

Zainteresuj się.

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej detektywistycznej zabawie narysuj, namaluj lub za pomocą innych środków plastycznych (wyklejanka, komiks, kolaż) przedstaw nam swoją opowieść .

III. Cel Konkursu.

Celem konkursu jest pozyskanie interesujących warsztatowo i tematycznie  prac plastycznych, które posłużą do stworzenia wystawy na temat warunków w jakich egzystowali ludzie 120 lat temu. Jak wytwarzali otaczające ich przedmioty? Jak się ubierali? Jakie mieli zwyczaje                        i pragnienia?

Realizując zadania kompozycyjne, malarskie, rysunkowe autorzy prac lepiej zrozumieją tajniki natury, uwarunkowania historyczne i kulturowe. Poznają czym zajmuje się etnograf. Może zainteresuje ich działalność muzeum etnograficznego. Sprawdzą swoje umiejętności w przekazywaniu i odbieraniu informacji wizualnej. Być może zrozumieją jak duże spektrum informacji niesie obraz. Zapraszamy do zabawy.

1. Uczestnicy Konkursu.

Zaproszenie do udziału konkursie kierujemy do dzieci i młodzieży, uczniów wszystkich typów szkół i wychowanków placówek pozaszkolnych w wieku 4-14 lat.

1. Warunki techniczne.

1.Kwalifikacji do wystawy podlegają:

Prace plastyczne:
a. malarstwo, rysunek, kolaż, komiks (format min. A-3),
b. zrealizowane technikami trwałymi.

2.Kategorie wiekowe:

• I: 4-7 lat,
  • II: 8-10 lat,
  • III:11-14 lat.

3.Każda praca winna mieć trwale umocowaną metryczkę zawierającą dane (w kolejności):
- wiek autora,  imię i nazwisko autora, adres lub kontakt do autora czy nauczyciela (dotyczy grup), tytuł pracy, nazwa i adres placówki w której praca powstała (nie dotyczy zgłoszeń indywidualnych).

4.Prac nie wolno rolować i składać na mniejsze formaty!

5.Uczestnicy konkursu winni zadbać o staranne zapakowanie i zabezpieczenie przesyłanych prac przed uszkodzeniami mechanicznymi.

6.Realizacje w postaci rulonów, wykonane nietrwałymi technikami, uszkodzone w transporcie, niewłaściwie opisane - nie będą brane pod uwagę.

7.Uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę w wybranej przez siebie technice.

1. Terminy i miejsce.

Przewidujemy następujący terminarz konkursu :

• 29.03.2024r. - ogłoszenie Regulaminu konkursu,
  • 1.04.2024r-15.05.2024r- czas zbierania prac i twórczej aktywności,
  • 15.05.2024r – ostateczny termin dostarczenia prac do III Ogrodu Jordanowskiego,
  • 20. 05.2024r – ogłoszenie wyników konkursu na stronie ogrodu oraz powiadomienie uczestników,
  • 24.05.2024r- udział laureatów konkursu w wycieczce do skansenu w Kuligowie,
  • 01.06.2024r- prezentacja wystawy pokonkursowej.

Prace konkursowe należy nadsyłać lub przynosić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.05. 2024 r. na adres :

Ul. Wawelska 3

Tel 22 8251444 , e-mail; nauczyciel@ogrodjordanowski3.szkolnastrona.pl

VII. Nagroda;

Organizator powoła komisję. Komisja dokona wyboru prac do wystawy pokonkursowej i podejmie decyzje w kwestii regulaminowych i pozaregulaminowych nagród i wyróżnień, które  w formie rzeczowej otrzymają laureaci konkursu. Przewidujemy, także w ramach nagrody udział laureatów w wycieczce do skansenu w Kuligowie.

VIII. Uwagi organizacyjne.

1. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace stają się własnością III OJ.
  2. Organizator będzie miał prawo wykorzystać każdą ze zgłoszonych prac, jak też dane osobowe jej autora w związanych z konkursem wydawnictwach i statystykach.
  3. Zgłoszenie do udziału w konkursie oznacza zgodę na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych podanych w kartach zgłoszenia i karcie informacyjnej w celach niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia organizowanego wydarzenia zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku (Dz.U. 2018 poz. 1000). Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do ich wglądu i poprawienia.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych: wizerunku, imienia i nazwiska, miejscowości, nazwy instytucji delegującej w zakresie publicznej promocji i sprawozdawczości konkursu, szczególnie do wyróżnionych i nagrodzonych osób.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo do fotograficznej i audiowizualnej rejestracji i prezentacji oraz prezentacji zarejestrowanych multimediów w materiałach promocyjnych i sprawozdawczych związanych z konkursem.
  6. Wszelkich związanych z konkursem informacji udziela jego Organizator III Ogród Jordanowski ul. Wawelska 3 Warszawa pod telefonem 22 8251444 w godzinach 10-16. Bieżące informacje będą umieszczone na stronie III Ogrodu Jordanowskiego.

Miłej i twórczej zabawy.