III Ogród Jordanowski

III Ogród Jordanowski  

02-034, Warszawa

Wawelska 3

Tel: (22) 825-14-44

facebook:   IIIOgrodJordanowski

 

 

 

oj3@eduwarszawa.pl sekretariat@ogrodjordanowski3.szkolnastrona.pl

Osiągnięcia wychowanków

Kacper Zakrzewski, uczestnik naszych zajęć teatralnych, po raz kolejny dał o sobie znać. Po pełnym sukcesów ubiegłym sezonie w monodramie "Palićc" wg. W . Gombrowicza i serca publiczności podbił sceny Warszawy udanie rozpoczynając nowy spektakl TR Warszawa pt "2030" grając dużą rolę.

 

 

 

 

 

 

W finale Warszawskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych, który w dniach 2-4 czerwca odbył się w Teatrze Stara Prochownia wystąpiły Katarzyna Ziaja, Magda Witkowska i Agata Bagnowska. Był to spektakl "Gruszeczka" na podstawie twórczości W. Gombrowicza. Występ spotkał się z żywym zainteresowaniem publiczności i wywołał pospektaklową dyskusję.

W czwartek 25.05.2023r w Domu Kultury Służew odbyła się gala finałowa konkursu Młodzi Artyści Mokotowa. Kacper Zakrzewski reprezentant III OJ zdobył nagrodę za stworzenie wiarygodnej postaci w monodramie "Palic" wg. W . Gombrowicza. Występ Kacpra otrzymał wysokie noty Jury konkursu.

W monodramie Kacpra gościnnie wystąpiła uczestniczka naszych zajęć, wielokrotnie nagradzana na licznych konkursach -Maja Mikołajczyk tegoroczna maturzystka.

 

28.05.2023r w finale warszawsko-mazowieckim 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Domu Kultury Ursynów wystąpiła w kategorii recytacja Kamila Ordak reprezentująca III Ogród Jordanowski . Występ Kamili podobał się publiczności i został zauważony przez jurorów.

  

 

Maja Mikołajczyk niedawno dołączyła do grupy teatralnej w III Ogrodzie Jordanowskim.  Lubi poezję i prozę klasyczną zwłaszcza tą z międzywojnia. Ma szerokie emploi, ale najlepiej czuje się w repertuarze kabaretowym. Interesująco interpretuje utwory: Tuwima, Gałczyńskiego , Gombrowicza. Została zaproszona na Galę Laureatów   "Debiuty na Brożka" gdzie 19.05.2022 pięknie wykonała fragment powieści K.I.Gałczyńskiego pt."Portofino Osiołek" wzbudzając zainteresowanie wielopokoleniowej publiczności a za występ otrzymała gromkie brawa.

Opiekuje i prowadzi pan Robert Samot

Obojgu  Gratulujemy. 

W eliminacjach dzielnicowych 67 Ogolnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 8.04.2022r w BOK przy ul. Goldoniego Amelia Szczepocka (ucz. 49LO) uczestniczka zajęć w III Ogrodzie Jordanowskim u Pana Roberta Samota zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii poezja śpiewana. Amelia brawurowo wykonała dwie piosenki W. Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy" oraz Cz. Niemena "Dziwny jest ten świat". Szczególnie ten drugi utwór przypadł do gustu jurorom i wzbudził entuzjazm publiczności, która nagrodziła młodą artystkę brawami. Trzymamy kciuki za Amelię w finale warszawskim, który odbędzie się w Domu Kultury Dorożkarnia. Link do występu https://www.youtube.com/watch?v=AOwCWdN5Qos 

 

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Magdaleny Mochnaczewskiej, młodej autorki poezji i prozy, docenionej w ogólnopolskim konkursie poetyckim. Wkrótce będziemy mogli zapoznać się z próbkami prozy fantazy.

NA GÓRĘ